Co to jest Frisbee?

Ostatnimi czasy Frisbee staje się coraz bardziej popularne, jednak nie wszyscy wiedzą, czym ono właściwie jest. Otóż Frisbee jest to dyscyplina sportowa polegająca na tym, że opiekun rzuca psu dysk, a pies łapie go w powietrzu i przynosi. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący tego czym właściwie jest Frisbee i jak nauczyć naszego psiaka gry we Frisbee. Przeczytaj koniecznie!


Zacznijmy od tego, że Frisbee to jedna z najbardziej wszechstronnych psich zabawek: można się nim przeciągać, można je rzucać do wody, pies może je gonić, łapać, skakać, aportować. Dodatkowo może służyć nie tylko jako zabawka, oto kilka przykładowych zastosowań z naszego doświadczenia: jako miska dla psa na wyjeździe, kiedy zwykła miska zabierze objętościowo więcej miejsca w plecaku, frisbee może służyć jako poddupnik do przycupnięcia na trawie, dyskiem można się zasłonić przed słońcem i przed deszczem (trochę bo trochę, ale zawsze lepiej, trochę, niż wcale).


Przede wszystkim jednak Frisbee dzieli się konkurencje, takie jak:
• Mini distance – pies w ciągu sześćdziesięciu sekund powinien jak najwięcej razy przynieść dysk. Wtedy ocenia się długość rzutu i precyzję,
• Long distance – w tej konkurencji wygrywa zawsze najdłuższy złapany rzut, a rzuca się z wiatrem na równym terenie,
• Freestyle – trwa 1,5–3 minuty. Zwykle w tej konkurencji przewodnik prezentuje efektowne skoki psa, ocenia się widowiskowość, współpracę i możliwości fizyczne psa.

Trzeba przyznać, że większość osób na początku swojej dogfrisbiarskiej drogi zadaje sobie takie pytanie, jakie frisbee będzie dobre dla mojego psa, jaki dysk wybrać? Jaki dysk to temat rzeka. Generalnie rzecz ujmując każdy zawodnik ma swoje preferencje i zdanie co do tego, który dysk jest najlepszy i zasadniczo niemożliwością jest powiedzieć, że jakiś jeden dysk jest na tyle uniwersalny, aby idealnie sprawdzać się w każdych warunkach i przy każdym psie.
Jeżeli chodzi o rodzaje dysków to godny polecenia oraz najpopularniejszy jest dysk Hero Xtra oraz Fastback Flex. Średnica: Hero Xtra 23,5cm; Fastback Flex 24cm, waga: Hero Xtra 105g; Fastback Flex 110g. Dysk Hero Xtra jest to wytrzymały model dysku, doskonały zarówno dla początkujących do nauki frisbee jak i zaawansowanych zawodników. Specjalny dodatek do tworzywa, z którego jest wykonany dysk, zapewnia lepsze przyleganie do ręki, zwłaszcza w trakcie mokrych warunków pogodowych. Natomiast Fastback, to legendarny dysk dla psa Wham-O, a FLEX, to jego elastyczniejsza wersja. Doskonale lata, świetnie „zawisa” w powietrzu dając psu czas na schwytanie dysku.

Powiązane artykuły

o nas

Na naszej stronie dowiesz się jak wychować pupila aby później nie mieć z nim żadnych problemów. Zapraszamy do czytania :)

Kontakt

Jeśli masz jakieś pytania- pisz śmiało !

otwartazacheta@gmail.com

Polecamy

Royal canin - karma dla psów