Irytujące nadmierne szczekanie

Trzeba przyznać, że nadmierne szczekanie może być bardzo irytujące dla naszych sąsiadów i przysporzyć nam sporych kłopotów. Musisz wiedzieć, że niektóre rasy są predysponowane do szczekania, np. rasy stróżujące. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący nadmiernego szczekania u psów. Przeczytaj go koniecznie!


Zacznijmy od tego, że decydując się na posiadanie owczarka niemieckiego musimy liczyć się z tym, że będzie alarmował nas o każdym przechodzącym obok ogrodzenia przechodniu czy kocie. Jeśli chcemy ograniczyć nieco szczekanie, dobrze jest zastosować metody zniechęcające psa do takiego zachowania, np. terapię wstrętową, można również zachęcić sąsiadów do stosowania jej podczas naszej nieobecności. Przede wszystkim jednak, jeżeli szczekanie jest objawem radosnego podniecenia w oczekiwaniu na jakieś miłe wydarzenie, czasem wystarczy zmienić tylko codzienną rutynę, tak, aby pies nie był absolutnie pewny swoich przewidywań. Dodatkowo pomocne mogą być tu także metody zniechęcające. Natomiast jeśli szczekanie odbywa się pod nieobecność właścicieli i jest bardzo intensywne, może świadczyć o nadpobudliwości psa.


Generalnie rzecz ujmując kontrolowanie tego, jak głośno zachowuje się pies, jest jednym z ważniejszych aspektów bycia odpowiedzialnym właścicielem. Musisz wiedzieć, że pierwszym krokiem do wyeliminowania problemu jest ustalenie, dlaczego pies szczeka. Niektóre psy szczekają,, ponieważ chcą powiedzieć, że czegoś potrzebują - może są głodne, spragnione lub chcą się bawić. Jednak jeżeli szczekanie staje się poważnym problemem, może to czas, aby nauczyć go innych sposób zwracania na siebie uwagi, takich jak grzebanie łapą lub oczekiwanie przy drzwiach lub przy misce. Przede wszystkim wiele psów szczeka, kiedy zobaczy inne psy zapraszające je do zabawy. Jest to zupełnie normalne, ale od Ciebie zależy, jaki rodzaj szczekania jest dopuszczalny i czy nauczysz psa, że będzie się mógł bawić dopiero wtedy, gdy się uspokoi. Inna możliwość to, to, że pies może szczekać, kiedy zostaje sam w domu. Spróbuj więc wychodząc zostawić w domu włączoną muzykę lub radio, aby słyszał znajome odgłosy. Dodatkowo możesz mu także zostawić zabawki, których używanie wymaga od niego długiego wysiłku i będzie go zajmowało przez cały czas samotnego pobytu w domu. Poza tym dobrym sposobem zmniejszenia lęków jest pozostawienie psu starego niepranego ręcznika lub ubrania, które będzie miało zapach członka rodziny. Kiedy powrócisz do domu, postaraj się bardzo intensywnie się z nim pobawić lub zmusić do wysiłku. Pamiętaj, że Twój pupil stęsknił się za Tobą więc doskonałym pomysłem na poprawę waszych relacji będzie właśnie zabawa.

Powiązane artykuły

o nas

Na naszej stronie dowiesz się jak wychować pupila aby później nie mieć z nim żadnych problemów. Zapraszamy do czytania :)

Kontakt

Jeśli masz jakieś pytania- pisz śmiało !

otwartazacheta@gmail.com

Polecamy

Royal canin - karma dla psów